محکوميت امير تفرشي مدير وب‌گاه عدالتخانه را محکوم مي‌کنم

تاریخ انتشار در وب‌گاه عبدالله شهبازی:
سه‌شنبه 16 مهر 1387/ 7 اکتبر 2008، ساعت 2 بعد از ظهر

آقاي امير تفرشي، مدير وب‌گاه «عدالتخانه»، به دليل انعکاس مطالب مربوط به ماجراي آقاي حسين موسويان، در پي شکايت نامبرده و به اتهام «افترا و نشر اکاذيب»، در شعبه 1083 دادگاه عمومي تهران به شش ماه زندان و بيست ضربه شلاق محکوم شده است. [1، 2] فعلاً به بازخواني ماجراي جنجالي آقاي موسويان نمي‌پردازم و تنها به ستايش از آقاي تفرشي بسنده مي‌کنم.

وب‌گاه عدالتخانه  را از سال‌ها پيش، پيش از آن‌که امير تفرشي را بشناسم (که او را تاکنون نيز نديده‌ام)، به عنوان يکي از بهترين سايت‌هاي ايراني منادي آزادانديشي و عدالت‌خواهي مي‌شناختم و هماره مدير يا مديران سخت‌کوش و خوش‌فکر آن را مي‌ستودم. تاکنون نيز «عدالتخانه» يکي از نخستين وب‌گاه‌هايي است که روزانه به آن سر مي‌زنم و از مطالب مفيد آن بهره مي‌برم. اين همه مرهون تلاش و انديشه امير تفرشي است.

محکوميت امير تفرشي به زندان و شلاق زشت و موهن است. اين رويه اگر در نظام جمهوري اسلامي رواج يابد، بايد آن را نقطه پاياني بر آزادي انديشه و بيان شمرد؛ حتي براي کساني که دلسوزانه براي آرمان‌هاي انقلاب کوشيده و مي‌کوشند. براي آنان راهي جز خانه‌نشين شدن و دم فروبستن بر فسادها و کاستي‌ها باقي نخواهد ماند.

زنداني شدن تفرشي منافي با آرمان‌هاي والاي امام راحل (ره) و انقلاب است. تمامي انديشمندان آزاده و دلسوخته آرمان‌ها و ارزش‌هايي که نظام جمهوري اسلامي ايران براي تحقق آن بر پا شد را به دفاع از امير تفرشي فرامي‌خوانم.

برچسب‌ها: , , ,

یک پاسخ to “محکوميت امير تفرشي مدير وب‌گاه عدالتخانه را محکوم مي‌کنم”

  1. hamid Says:

    اولین نفری نبود که در راه آزادی دستگیر و محاکمه شد، آخرین نیز نخواهد بود. مگر خود جناب آقای شهبازی را ثهدید، دستگیر و مورد اهانت و اخیراً هم به ظاهر تطمیع سکوت نکردند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: